Relacja z pielgrzymki do Czernej

8 lipca wyszliśmy z uśpienia…przyszły wakacje, urlopy..zasłużony odpoczynek (choćby na chwilę) dla wielu z nas… wyruszyliśmy na pielgrzymkę
do wspaniałych sanktuariów Ziemi Małopolskiej… W Czernej – sanktuarium związanym z Matką Bożą Szkaplerzną i osobą św. Rafała Kalinowskiego sprawowaliśmy Mszę św. – przedłożyliśmy nasze Intencje. Ojciec Melchior wspaniale przybliżył nam historię i specyfikę tego miejsca sakralnego.
Po obiadku udaliśmy się do klasztoru OO. Benedyktynów w Krakowie – Tyńcu. Tutejszy Brat oprowadził nas po zabytkowych miejscach, nakreślił najważniejsze zadania zakonu, a także wpływ tego miejsca na kulturę Polski.


W Krakowie nawiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II. A że przybyliśmy w sobotę – czas bardzo bogaty  w ilość nabożeństw, toteż indywidualnie z pomocą ks. Grzegorza – przewodnika, przybliżyliśmy sobie charakter tychże miejsc.  Zawierzyliśmy nas i nasze parafie Bożemu Miłosierdziu. Przez cały czas dopisywał nam klimat skupienia, modlitwy, co nie przeszkadzało nam w radosnym i pełnym humoru przeżywaniu pątniczego dnia.

Rozstaliśmy się z zapewnieniem o wzięciu udziału w kolejnym wyjeździe – tym razem dwudniowym – w Bieszczady – w programie: sanktuaria, cerkwie, przejazd kolejką leśną, rejs statkiem…i oczywiście.. pieczony baran w oprawie bieszczadzkiej kapeli…to już jesienią.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.