Spektakl słowno-muzyczny RING w wykonaniu Uczniów SPSK w Kłobucku

    Życie człowieka jest pięknym darem, który jeśli zostanie właściwie pielęgnowany może przynieść każdemu z nas szczęście wieczne. Tradycją w naszej parafii staje się współpraca ze Szkołą Katolicką w Kłobucku, która rokrocznie staje na podium Ogólnopolskiego Przeglądu Teatralnego Szkół Katolickich. W niedzielę 24 kwietnia wspólnota Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Kłobucku podczas Mszy św. o godz. 9.00 oraz 10.30 przedstawiła spektakl pt. „Ring” ukazujący historię francuskiego boksera Tima Guenard, który przez trudne życiowe doświadczenia zawierzył swoje życie Bogu.  Rzeczywistość głównego bohatera przypomina nam prawdę że Bóg w swej miłości wyposażył nas we wspaniały dar WOLNOŚĆ. Człowiek korzystając z tej wolności może sprawić by wokół niego była tylko miłość i dobro, ale może również ulegając podszeptom złego zmarnować ten boski dar i zniszczyć siebie i innych. Cieszymy się, że młodzi i zdolni ludzie z terenu naszego miasta chcą dzielić się swoim darem aktorstwa z innymi i dzięki niemu przypominać wszystkim gromadzącym się wokół Eucharystycznego Stołu na czym polega istota Naszej Wiary. Niech piękną puentą dla nas stanie się scena z Ringu i poniższe słowa na które każdy z nas niech odpowie w swoim sercu..

Zobacz! Staje przed tobą Bóg ze swoim planem zbawienia, który pragnie zanurzyć cię w swojej miłości i miłosierdziu i szatan który pragnie zniszczyć twoją przyjaźń z Bogiem. Komu chcesz służyć? Do kogo chcesz należeć? Musisz podjąć decyzję…… Decyzja należy do Ciebie! 

dyr. mgr Beata Sadowska – Kościołek, mgr Marta Nowakowska, mgr Magdalena Stryjewska, mgr Anetta Jurek, ks. mgr Grzegorz Słaby

DSC00474 DSC00476 DSC00478 DSC00481 DSC00482 DSC00486 DSC00487 DSC00490 DSC00492 DSC00495 DSC00497 DSC00498 DSC00503 DSC00512 DSC00506

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.